Candidates login or register below

Candidate Login / Register
Sorry, but this job has expired. Please try another search or browse our jobs.

Oportunitate noua pentru asistenti medicali cu NMC PIN!

Job Field:
Nurse Jobs
Speciality:
Accident and Emergency/A&E Nurse Jobs
Doctor & Nurse Grade Type:
Nurse Grades
Doctor & Nurse Grade:
Registered Nurse Jobs
Country:
England
Region:
Essex
Contract Type:
Permanent
Currency:
Salary:
22,128 to 28,746 per annum
Salary Description:
£22128 - £28746 per annum + o luna cazare
Posted:
13-Jun-17
Recruiter:
Medacs Healthcare
Job Ref:
db13062017

Oportunitate noua pentru asistenti medicali care isi doresc sa lucreze pe departamentul de urgente!

Harlow este bine situat si are legaturi excelente de transport, acesta fiind la 20 minute de Stansted Airport, 30 de minute de Cambridge si o ora de centrul Londrei.

Spitalul a primit un calificativ bun pentru toate sectiile inspectate de catre Care Quality Commission, iar departamentul de ginecologie si cel de maternitate a primit un calificativ remarcabil pentru ingrijirea pacientilor. Departamentul de A&E, unde au de a face cu mai mult de 300 de cazuri de urgenta in fiecare zi, au inscris de curand 100% la nivelul de satisfactie al pacientilor.

Descrierea Postului

Sa planuiti, asigurati si sa mentineti un standard inalt de ingrijire medicala catre pacienti si rudele acestora. Sa va dezvoltati in mod continuu si sa va sporiti cunostiintele si abilitatile care vor influenta in mod direct standardele consistente de practica clinica.

Sa colaborati cu echipa, sprijiniti dezvoltarea studentilor si a personalului junior, creand astfel o atmosfera propice pentru dezvoltare practica si invatare.

Sa reprezentati spitalul si sa oferiti ingrijire medicala la cele mai inalte standard in conformitate cu valorile spitalului.

Sa tratati personalul, colegii, pacientii, rudele acestora si vizitatorii cu respect si demnitate

Indatoriri Principale

* Asigurarea si mentinerea unei evaluari clinice eficiente pentru a se asigura ca ingrijirea pacientului este planuita si evaluata corespunzator
* Furnizarea de ingrijiri medicale catre pacientii internati pe sectie
* Participarea la traininguri de formare profesionala care sa asigure o practica clinica competenta si in conditii de siguranta
* Asigurarea ca toate actele sunt completate in conformitate cu politicile NMC-ului si cu cerintele interne ale spitalului
* Participarea in monitorizarea si auditul ingrijirii pacientilor
* Sa va comportati in conformitate cu Codul NMC de Conduita Profesionala
* Dezvoltarea abilitatilor de supraveghere care sa sprijine dezvoltarea continua a membrilor echipei
* Participarea la dezvoltarea proceselor operationale care vor asigura internarea in timp util cat si externarea adecvata a pacientilor
* Sa oferiti si sa mentineti ingrijire medicala sigura si de calitate pacientilor internati la urgenta si rudelor acestora
* Sa lucrati ca un membru eficient al unei echipe multidisciplinare in evaluarea si livrarea de ingrijiri medicala unei game variate de pacienti internati la urgenta
* Stabilirea si mentinerea unei comunicarii eficiente cu toti pacientii, rudele acestora si personalul spitalului
* Sa va dezvoltati abilitatile necesare pentru ingrijirarea unei game variate de emergency pahways
* Asumarea responsabilitatii pentru dezvoltarea persoanla si profesionala si pentru educatie
* Sa contribuiti la dezvoltarea serviciilor oferite prin impartasirea si dezvoltarea de idei noi alaturi de colegi
* Dupa terminarea training-ului si obtinerea experientei necesare comportati-va ca un mentor pentru asistentele medicale in formare
* Dezvoltarea abilitatilor proprii de conducere de echipa si de a realiza evaluari detaliate ale pacientilor
* Planificarea si prioritizarea ingrijirii pentru un grup de pacienti
* Monitorizarea si evaluarea ingrijirii pacientilor si asigurarea ca personalul superior este informat. Colaborarea cu alti profesionisti cu privire la ingrijirea pacientului in interiorul spitalul si in comunitate, este esentiala.
* Planificarea si asigurarea unei externari sau al unui transfer sigur al pacientilor
* Coordonarea unei echipe mici pentru a asigura ingrijirea pacientului in timp util si eficient
* Sa verificati si sa mentineti echipamentul necesar si sa raportati in cazul in care exista echipament defect sau deteriorat, sefului de tura
* Sa mentineti comunicare efectiva cu colegii la toate nivelurile
* Sa urmati procedurile procedurile departamentului in ceea ce priveste cererile de concediu

Cunostiinte, Training si Experienta Necesara

Esential

* Asistenti/e inregistrati/e la NMC
* Dovezi de dezvoltare continuua
* Intelegerea codului de conduita profesionala al NMC-ului
* Cunostiinte in guvernare clinica
* Constientizarea cercetarii stiintifice pentru a sprijini practica clinica

Dezirabil

* Experienta anterioara pe o sectie de urgenta
* Abilitati de evaluare si planificare pentru externare
* Formare profesionala in canularea venoasa si venopunctura
* Cercetare si impactul asupra practicii
* Abilitatea de a discuta conditiile ingrijirii pacientului si complicatii

Daca doriti sa aflati mai multe informatii nu ezitati sa-mi trimiteti un email la diana.bogatu@medacs.com

Closing Date:
21/06/2017

Return to search.